בריחת שתן טיפול טבעי

אין ספק כי בריחת שתן הינה בעיה לא נעימה, ובעיה שרבים נמנעים מלדבר עליה, אך מדובר בבעיה נפוצה יחסית, בעיקר אצל נשים. בריחת שתן מתרחשת כאשר האדם לא מצליח לשלוט על הסוגרים של מערכת השתן, וזה יכול להתבטא בטפטופים מידי פעם או אפילו בבריחת שתן מלאה. אין ספק כי מדובר במצב לא נעים, ובמיוחד אלו אשר סובלים מכך בדרגות חומרה גבוהות, סובלים מכך מאוד. לרוב, הם יבודדו את עצמם, ימנעו ממפגשים חברתיים ואפילו יתקשו במקומות עבודה, שלא לדבר על מערכת זוגית. 

אז זה לא חייב להיות ככה. נכון, מדובר בבעיה שרבים מתקשים לדבר עליה, אך אפשרי לטפל בה וחשוב שתדעו שאתם יכולים להתגבר על כך.

בריחת שתן על פי הרפואה הקונבנציונלית

מבחינת הרפואה הקונבנציונלית, יכולות להיות סיבות רבות לבריחת שתן, כמו:

 • חולשה בשרירי הסוגרים
 • מחלות זיהומיות בדרכי השתן
 • אבנים בכליות או אבנים בשלפוחית השתן
 • השפחות של גיל מבוגר
 • תשישות
 • מחלות ערמונית אצל גברים
 • שימוש בסמים ואלכוהול
 • שימוש בסוגים מסויימים של תרופות
 • חולי סוכרת
 • עישון כבד
 • טראומות שונות ועוד…

הסיבות הן כל כך רבות, עד שבסופו של דבר קשה לשים את האצבע על המקור של הבעיה, מה שלא מאפשר טיפול יעיל בה ובסופו של דבר, עם ניסיונות רבים כל כך של טיפולים שונים שלא עוזרים, לא מעט מטופלים מתייאשים וממשיכים לסבול מהבעיה הזו לאורך כל החיים, וזה לא חייב להיות כך.

בריחת שתן על פי הרפואה הסינית

מבחינת הרפואה הסינית, בריחת השתן קשורה דווקא בכך שהכליות נחלשות, ובראיה של הרפואה הסינית כל מערכת השתן מושתתת על הכליות, וכשהן חלשות או לא מתפקדות בצורה תקינה, מערכת השתן נחלשת ומכאן מתחילה בריחת השתן. לכן, על פי הרפואה הסינית, באמצעות טיפול לחיזוק של הכליות ניתן להוביל לשליטה על שלפוחית השתן וחיזוק של כל המערכת.

אחד היתרונות של הרפואה הסינית הוא העובדה שמדובר בטיפולים שהם טבעיים. בניגוד לטיפולים קונבנציונאליים אשר כוללים תרופות שיכולות לגרום לתופעות לוואי או סיכונים אחרים, הטיפולים הטבעיים נחשבים להרבה יותר בטוחים ואינם גורמים לתופעות לוואי או סיכונים, מה שהופך אותם לפופולאריים יותר ויותר בשנים האחרונות.

טיפול בבריחת שתן באמצעות דיקור סיני

טיפול בדיקור סיני יוצר איזון בפעילות של הכליות ותורם בצורה משמעותית לחיזוק הכליות, מה שיכול להשפיע באופן ישיר על כל מערכת השתן ולתרום לאיזון בפעילות המערכת ושליטה על הסוגרים. בנוסף, דיקור סיני יכול לסייע גם בהרגעה והרפיה, ומדובר בנושא חשוב מאוד לאנשים אשר סובלים מבריחת שתן.

בדרך כלל, אנשים אשר סובלים מבריחת שתן חוששים מאוד מכך שזה יקרה שוב. גם אם הם קיבלו טיפול, ולתקופה מסויימת הוא עובד, הם ימשיכו לחשוש בכל יום מחדש מכך שהטיפול לא יעבוד ושוב הם יסבלו מאותה בריחת שתן. החשש הזה לא רק מכניס אותם לחרדות, בידוד חברתי והימנעות מציבור, אלא גם בסופו של דבר יכול גם לאותה תופעה לחזור שוב ושוב.

לכן, אם אתם סובלים מבריחת שתן, אם כבר ניסיתם לא מעט טיפולים ולא הצלחתם למצוא את הטיפול שבאמת יעבוד בשבילכם, דיקור סיני יכול להיות בדיוק התשובה אותה אתם מחפשים.

אל תמשיכו לסבול – תנו לעצמכם חיים טובים יותר!

אם אתם סובלים מבריחת שתן או אי שליטה בסוגרים, אתם לא חייבים להמשיך לסבול. אתם לא חייבים לחיות בחרדה מתמדת כל הזמן ולחשוש מהפעם הבאה שבה זה יקרה. במקום זה, פנו כבר עכשיו לטיפול בדיקור סיני אשר יעזור לכם לפתור את הבעיה, להרגיש בנוח יותר עם עצמם והכי חשוב – לתת לעצמכם איכות חיים טובה יותר. להפסיק לחשוש מלהראות בציבור, להפסיק לחשוש מהתעטשות או צחוק, להרגיש בנוח גם עם בגדים צמודים ולהרגיש טוב יותר.

אז למה אתם מחכים? פנו אליי עוד היום ואשמח לסייע לכם.

טיפולים טבעיים נוספים

תרגילי רצפת האגן

תרגילי רצפת האגן, הידועים גם בתור תרגילי קיגל, הם אפשרות טיפול פופולרית לבריחת שתן. תרגילים אלו כוללים כיווץ והרפיה של השרירים התומכים בשלפוחית השתן ובאיברי אגן אחרים, והם יכולים לסייע בחיזוק השרירים הללו לאורך זמן. תרגילי רצפת האגן יכולים להיעשות בבית, והם דרך יעילה לשפר את השליטה בשלפוחית השתן ולהפחית תסמינים של בריחת שתן.

שינויים התנהגותיים

שינויים התנהגותיים הם טיפול נפוץ נוסף לבריחת שתן. אלה עשויים לכלול שינוי בצריכת הנוזלים שלך, תזמון הפסקות שירותים קבועות והימנעות מקפאין ואלכוהול, שעלולים לגרות את שלפוחית השתן. על ידי ביצוע שינויים פשוטים אלה באורח החיים, ייתכן שתוכל להפחית את הסימפטומים של בריחת שתן ולשפר את השליטה הכוללת שלך בשלפוחית השתן.

תרופות

ישנן מספר תרופות זמינות שיכולות לסייע בניהול בריחת שתן. אלה עשויים לכלול תרופות אנטיכולינרגיות, המרגיעות את שלפוחית השתן ומפחיתות התכווצויות, או קרמים מקומיים של אסטרוגן, שיכולים לסייע בחיזוק השרירים בדרכי השתן. חשוב לדבר עם הרופא שלך על תופעות הלוואי הפוטנציאליות והסיכונים הקשורים לתרופות אלו לפני תחילת הטיפול.

גירוי עצבי

גירוי עצבי הוא אפשרות טיפול לבריחת שתן הכוללת שימוש בדחפים חשמליים כדי לעורר את העצבים השולטים בתפקוד שלפוחית השתן. ניתן לעשות זאת באמצעות מגוון שיטות, כגון גירוי עצבי שוקית מלעורית או גירוי עצבי קודש. בעוד שגירוי עצבי יכול להיות טיפול יעיל לבריחת שתן, הוא שמור בדרך כלל לאלה שלא הגיבו לצורות טיפול אחרות.

כירורגיה

במקרים מסוימים, ניתן להמליץ על ניתוח לטיפול בבריחת שתן. זה עשוי להיות כרוך בהנחת מתלה, התומך בשופכה ומפחית דליפה, או חומר מתנפח של השופכה, שעוזר לסגור את צוואר שלפוחית השתן. ניתוח מומלץ בדרך כלל רק לאלה שלא הגיבו לצורות טיפול אחרות, או לאלה שיש להם צורה חמורה של בריחת שתן.

ביופידבק

ביופידבק הוא טיפול לא פולשני לבריחת שתן הכולל שימוש בחיישנים לניטור ומדידה של פעילות שרירי רצפת האגן. על ידי מתן משוב בזמן אמת למטופל, ביופידבק יכול לעזור לשפר את השליטה בשלפוחית השתן ולחזק את שרירי רצפת האגן לאורך זמן.

אימון שלפוחית השתן

אימון שלפוחית השתן הוא סוג של טיפול התנהגותי הכרוך בהגדלה הדרגתית של משך הזמן בין הפסקות לשירותים. זה יכול לעזור לאמן מחדש את שלפוחית השתן ולשפר את השליטה בשלפוחית השתן לאורך זמן. אימון שלפוחית השתן יכול להיעשות בשילוב עם אפשרויות טיפול אחרות, כגון תרגילי רצפת אגן או תרופות.

שינויים בתזונה

מזונות ומשקאות מסוימים עלולים לגרות את שלפוחית השתן ולהחמיר את הסימפטומים של בריחת שתן. לדוגמה, מזונות חומציים, כגון פירות הדר, עגבניות וחומץ, עלולים לגרות את שלפוחית השתן ולהגביר את תדירות השתן. על ידי ביצוע שינויים פשוטים בתזונה שלך, כגון הימנעות ממזונות גורמים אלה, ייתכן שתוכל להפחית את הסימפטומים של בריחת שתן.

צנתרים

לאלו עם צורות חמורות יותר של בריחת שתן, ניתן להמליץ על צנתרים. אלו הם צינורות המוכנסים לשלפוחית השתן כדי לסייע בניקוז השתן. ניתן להשתמש בצנתורים על בסיס לטווח קצר או ארוך טווח, בהתאם לצרכים ולהיסטוריה הרפואית של הפרט.

שמירה על משקל תקין

עודף משקל עלול להפעיל לחץ נוסף על שלפוחית השתן ושרירי רצפת האגן, מה שיכול לתרום לבריחת שתן. על ידי שמירה על משקל תקין באמצעות פעילות גופנית סדירה ותזונה מאוזנת, ייתכן שתוכל להפחית את הסימפטומים של בריחת שתן ולשפר את השליטה בשלפוחית השתן.

להפסיק לעשן

עישון יכול לתרום למגוון בעיות בריאותיות, כולל הפרעה בתפקוד שלפוחית השתן. על ידי הפסקת עישון, אתה יכול לשפר את בריאות השלפוחית הכללית שלך ולהפחית את הסיכון לפתח בריחת שתן

טיפול במצבים כרוניים

מצבים כרוניים מסוימים, כגון סוכרת וטרשת נפוצה, יכולים להגביר את הסיכון לבריחת שתן. על ידי ניהול מצבים אלה באמצעות טיפול רפואי רגיל, ייתכן שתוכל להפחית את הסיכון לפתח בריחת שתן או לנהל את התסמינים בצורה יעילה יותר.

שימוש במוצרי ספיגה

עבור אלה עם בריחת שתן קלה עד בינונית, מוצרים סופגים כגון רפידות ותחתונים יכולים לספק הגנה נוספת ולהפחית את הסיכון לדליפות מביכות. מוצרים אלה מגיעים במגוון גדלים וסגנונות כדי להתאים לצרכים ולהעדפות האישיות.

תרגילי רצפת האגן

תרגילי רצפת האגן, הידועים גם בשם Kegels, יכולים לסייע בחיזוק השרירים השולטים בתפקוד שלפוחית השתן. תרגילים אלו כוללים כיווץ והרפיה של שרירי רצפת האגן, מה שיכול לשפר את טונוס השרירים ולעזור להפחית את הסיכון לבריחת שתן. איש מקצוע בתחום הבריאות יכול לספק הדרכה כיצד לבצע תרגילים אלה בצורה נכונה ולפתח תוכנית אימונים אישית.

טיפול התנהגותי

טיפול התנהגותי הוא גישה לא פולשנית לניהול בריחת שתן הכרוכה בשינוי התנהגויות והרגלים מסוימים שעשויים לתרום למצב. זה עשוי לכלול טכניקות כגון אימון שלפוחית השתן, הכולל תזמון הפסקות לשירותים במרווחי זמן קבועים כדי לאמן את השלפוחית להחזיק שתן לפרקי זמן ארוכים יותר.

רפואה סינית לטיפול בבריחת שתן

בריחת שתן היא מצב המאופיין ביציאה לא רצונית של שתן. הרפואה הסינית מציעה גישה הוליסטית לטיפול בבריחת שתן ומתמקדת בהחזרת האיזון וההרמוניה למערכות האנרגיה של הגוף.

על פי הרפואה הסינית, בריחת שתן נגרמת לרוב מחולשה או חוסר איזון במרידיאנים של הכליות ושלפוחית השתן. הכליות אחראיות על אחסון ושחרור השתן, בעוד שלפוחית השתן שולטת בזרימת השתן אל מחוץ לגוף. חוסר איזון במרידיאנים אלו עלול להוביל לאובדן שליטה על שרירי השלפוחית והסוגר.

כדי לטפל בבריחת שתן, מטפלים ברפואה סינית משתמשים בשילוב של דיקור סיני, תרופות צמחיות, שינויים בתזונה ושינויים באורח החיים. דיקור סיני משמש לגירוי נקודות ספציפיות לאורך מרידיאני הכליות ושלפוחית השתן כדי להחזיר את האיזון ולקדם ריפוי. תרופות צמחיות, כגון דיאנטוס ופוריה, משמשות לחיזוק הכליות ולשיפור השליטה בשלפוחית השתן.

בנוסף לטיפולים אלה, מטפלים ברפואה סינית עשויים להמליץ על שינויים תזונתיים כדי לתמוך בבריאות הכליות ושלפוחית השתן הכללית. זה עשוי לכלול הימנעות ממזונות חריפים או שמנוניים, הגדלת צריכת המזונות התומכים בתפקוד הכליות, כגון שעועית שחורה ואצות, ושמירה על לחות. ניתן גם להמליץ על שינויים באורח החיים, כגון תרגילי רצפת האגן והימנעות מפעילויות המפעילות לחץ מוגזם על שלפוחית השתן, כגון הרמה כבדה או קפיצה.

בסך הכל, הרפואה הסינית מספקת גישה מקיפה לטיפול בבריחת שתן ונותנת מענה לחוסר האיזון הפיזי והאנרגטי שיכול לתרום למצב זה. למרות שזה אולי לא פתרון מהיר, מטופלים רבים מגלים שטיפולים אלה מציעים הקלה מתמשכת ותחושה מחודשת של חיוניות ובריאות.

מכשור רפואי ונהלים

במקרים חמורים יותר של בריחת שתן, ייתכן שיהיה צורך במכשירים רפואיים ונהלים. אלה עשויים לכלול הוספות לשופכה, שהם מכשירים קטנים המוכנסים לשופכה כדי למנוע דליפת שתן, או ממריצים עצביים, המספקים גירוי חשמלי לעצבים השולטים בתפקוד שלפוחית השתן. פרוצדורות כירורגיות עשויות להיות גם אופציה, כולל פרוצדורות המספקות תמיכה לרצפת האגן או שלפוחית השתן, או כאלה שיוצרות סוגר שתן מלאכותי.

לסיכום, בריחת שתן היא מצב שכיח שיכול להשפיע משמעותית על איכות החיים. עם זאת, עם תוכנית הטיפול הנכונה ושיטות טיפול עצמי, ניתן לנהל את הסימפטומים ביעילות ולשפר את השליטה בשלפוחית השתן.

אם אתה חווה תסמינים של בריחת שתן, חשוב לדבר עם איש מקצוע בתחום הבריאות כדי לבחון אפשרויות טיפול ולמצוא את הגישה הטובה ביותר לצרכים האישיים שלך. עם הטיפול והתמיכה הנכונים, אתה יכול להחזיר את השליטה על שלפוחית השתן שלך וליהנות מאורח חיים פעיל ובריא.

כל אחד מכם שידע להתייחס לנושא הזה ברצינות יוכל לראות כי הוא יהיה במצב הרבה יותר חיובי ויוכל להצליח לטפל בבריחת השתן בצורה מקיפה ומשביעת רצון. אז אל תחכו עם כך ושימו לב כי אתם פונים אל גורמי המקצועי הרלוונטיים כבר בזמן הקרוב. אין ספק כי זה יהיה חשוב למדי. כל אחד מכם צריך להבין זאת היטב. רק כך תוכלו להיות רגועים לחלוטין בנושא הזה.

תוכן עניינים

מעיין פנחסי

מומחה לדיקור סיני (אקופונקטורה)