תת פעילות בלוטת התריס Hypothyroidism

תת פעילות בלוטת התריס (או באנגלית Hypothyroidism, היפותירואידיזם) היא בעיה במערכת האנדוקרינית כאשר בלוטת התריס (המכונה גם בלוטת המגן) לא מייצרת ברמה מספקת את הורמוני בלוטת התריס.

מטרת הטיפול היא לחזק את הבלוטה ולהוריד את הצורך בתרופה לבלוטה, כל זאת נעשה ביחד עם ליווי של רופא המשפחה ובצמוד לבדיקות דם המראות על שיפור בתפקוד הבלוטה.

טיפול בתת פעילות בלוטת התריס בעזרת דיקור סיני וצמחי מרפא

הרפואה הסינית מסתכלת על תת פעילות של בלוטת התריס כבעיה הניתנת לפתרון!

בעזרת דיקור סיני וצמחי מרפא ניתן לאזן ולחזק את הגוף וכך גם לאזן את הבלוטה ולהחזיר אותה לעבוד בצורה תקינה. שהרי הבלוטה לא הפסיקה לעבוד אלא עובדת חלש יותר ולכן כאשר מאזנים ומחזקים את הגוף, הבלוטה יכולה לחזור לעבוד בצורה מיטבית וכך אין צורך יותר בתרופות.

מטרת הטיפול היא לחזק את הבלוטה ולהוריד את הצורך בתרופה לבלוטה, כל זאת נעשה ביחד עם ליווי של רופא המשפחה ובצמוד לבדיקות דם המראות על שיפור בתפקוד הבלוטה.

תת פעילות בלוטת התריס – סיבות נפוצות

תזונה דלה ביוד תגרום לתת פעילות בלוטת התריס, אך ישנם גם גורמים נוספים רבים העלולים לגרום לתת פעילות של הבלוטה, לדוגמה מחלות אוטואימוניות כמו מחלת השימוטו.

טיפול בתת פעילות בלוטת התריס – הטיפול הקונבנציונלי

הטיפול השכיח ביותר להיפותירואידיזם הוא מתן תירוקסין סינטטי (יוטירוקס או אלטרוקסין).

ברוב המקרים, הטיפול בתירוקסין הוא טיפול לכל החיים ולרפואה אין דרך אחרת לפתור את הבעיה מלבד להציע כדורים לכל החיים ולהנציח את הבעיה כבעיה כרונית.

טיפול בתת פעילות בלוטת התריס – הטיפול אצלי במרפאה

הטיפול בתת פעילות בלוטת התריס כולל שילוב של דיקור סיני, דיקור יפני, צמחי מרפא ויעוץ תזונתי אשר ביחד הם טיפול מנצח לאיזון וחיזוק בלוטת התריס.

בטיפול המטופל מגיע עם כל בדיקות הדם שלו ואנחנו מבינים ביחד את המצב כיום ו

המטופל מקבל גם הנחיות מפורטות לגבי מזונות שעליו להימנע מאכילתם וכן לגבי מזונות המומלצים עברו בהתאם לאבחון אישי.

התזונה הסינית שונה מהתזונה שאנו מכירים בכך שאין מזון אחד שמומלץ לכולם וכך גם כאשר יגיעו למרפאה 5 מטופלים הסובלים מתת פעילות של הבלוטה, כל אחד מהמטופלים יקבל המלצות שונות לגבי התזונה שלו.

תוכן עניינים

מעיין פנחסי

מומחה לדיקור סיני (אקופונקטורה)