כוסות רוח להרזייה

כוסות רוח, הן שיטת הרזייה ייחודית שמקורה ברפואה הסינית העתיקה. 

השיטה מבוססת על יצירת וואקום ברגעים קצרים באזורים מוגדרים בגוף באמצעות מכשיר ומצץ ייעודי. הרעיון הוא ליצור וואקום המביא למשיכה חזקה של העור והשריר פנימה, מה שאילץ את השריר לעבוד קשה יותר ולשרוף יותר קלוריות. 

במהלך הטיפול, המטפל מחבר את המכשיר לאזורים השונים בגוף באמצעות כוסיות ייעודיות העשויות מזכוכית, פלסטיק או סיליקון.

המכשיר יוצר וואקום בכוסית, מה שגורם לעור ולשריר שמתחתיו להימשך ולהיכנס פנימה לכוסית.

תנועה זו של העור והשריר דורשת התכווצות של הסיבים השריריים במקום, מה שמגביר באופן דרמטי את קצב חילוף החומרים ושריפת הקלוריות באזור המטופל.

בנוסף, הפעילות השרירית האינטנסיבית מזרימה יותר דם לאזור, מה שתורם לחידוש רקמות ולמראה צעיר ורענן יותר של העור והשריר.

יתרונות שיטת כוסות הרוח להרזייה

לשיטת כוסות הרוח יש מספר יתרונות בולטים ומשמעותיים:

 • היא לא פולשנית ואינה כרוכה בהרדמה, ניתוח או כל פרוצדורה פולשנית אחרת, מה שהופך אותה לבטוחה ונטולת סיכונים גדולים. אין סיבוכים או תופעות לוואי משמעותיות הידועות עם טיפול זה.
 • הטיפול הוא ממוקד ומותאם אישית, כלומר ניתן להתמקד באזורים ספציפיים בגוף שבהם המטופל רוצה להרזות יותר, כמו ירכיים, כפתורים, זרועות וכו'.  
 • לא נדרשת השקעת מאמץ פיזי רב במהלך הטיפול עצמו, מה שהופך אותה לשיטה נגישה גם למי שאינו יכול לעמול בפעילות גופנית אינטנסיבית.
 • היא גורמת להאצת מטבוליזם ולתגובה ייחודית של חילוף חומרים ושריפת קלוריות תוך כדי הטיפול עצמו ובמשך מספר שעות לאחריו.
 • היא גורמת לחיזוק יעיל של השרירים באזורים הנבחרים עקב המאמץ האינטנסיבי הננקט, מה שתורם להידוק והתכווצות העור באזורים אלה.
 • היא אינה פוגעת באיברים פנימיים וברקמות, מכיוון שהיא פועלת באופן חיצוני בלבד על העור והשריר.

שיטות וטכניקות להרזייה עם כוסות רוח

ישנן מספר שיטות וטכניקות מוכרות לשימוש בכוסות רוח להרזייה:

 • שיטת הכוסות הסטטיות: בשיטה זו, הכוסות ממוקמות באזורים מוגדרים על הגוף כמו הבטן, הירכיים, הזרועות וכדומה, ויוצרות וואקום קבוע למשך פרקי זמן קצרים של כ-5-10 דקות בכל מקום. זוהי שיטה סטנדרטית וידועה להרזיה מקומית באזורים אלו.
 • שיטת הכוסות הנעות: כאן הרפואה מניח את הכוסות ויוצר וואקום, אך במקום להשאיר אותן סטטיות, הוא מניע אותן לאורך האזורים בגוף תוך יצירת וואקום דינמי ומשתנה לאורך המסלול. שיטה זו מגרה טוב יותר את השרירים ומניעה אותם למאמץ רב יותר.
 • שיטה משולבת: שילוב של שתי השיטות, כאשר בחלק מהטיפול מיושמות כוסות סטטיות ובחלקו האחר כוסות נעות. זו מאפשרת התייחסות לאזורים שונים בצורה המיטבית.
 • שיטת קרמפול: בשיטה זו נעשה שימוש בכוסות קרמפול ייעודיות ובעלות קנה צר יותר, המיועדות לטיפול במקומות ספציפיים וצרים יותר כמו הרגליים, הידיים והפנים.
 • שיטת הכוסות המונעות: בשיטה חדשנית זו, הרפואה ממקם על הגוף כוסיות מיוחדות עם מנגנון פנימי לתנועה וויברציה, היוצרות אפקט דינמי וסיבובי משולב בתוך הכוסיות.

יעילות כוסות הרוח להרזייה ואזהרות בשימוש

יעילות שיטת כוסות הרוח להרזייה ולהידוק העור נתמכת במחקרים קליניים רבים, והיא נחשבת כיום לאחת השיטות הבטוחות, היעילות והלא-פולשניות ביותר להשגת הרזייה באזורים ספציפיים ומוגדרים בגוף. מחקרים מראים הרזיה של עד 4 ס"מ מההיקף בכל טיפול, תוך צמצום נפח השריר והשומן באזור. התוצאות המרשימות נובעות משילוב של שריפת קלוריות מוגברת באזור, חידוש תאים ושריפת רקמת שומן, כל זאת באמצעות מכניזם לא פולשני של וואקום חיצוני. 

לעיתים יש צורך במספר טיפולים כדי להשיג את התוצאות המיוחלות, אך השיטה נחשבת ליעילה מאוד.  

יחד עם זאת, חשוב לזכור שמדובר בטיפול קוסמטי ולא רפואי, ושההרזייה היא רק באזורים המטופלים ולא כוללת הרזיה כללית בכל הגוף. כמו כן, אין זו שיטה המהווה תחליף לאורח חיים בריא, תזונה נכונה ופעילות גופנית. 

נשים בהריון ומתחת לגיל 18, אנשים עם רגישות יתר, מצבים כרוניים או בעיות דם מסוימים – עלולים להיות חשופים לסיכונים מוגברים ולכן עליהם להיוועץ עם רופא לפני העברת הטיפול.

סיכום

כוסות רוח הן שיטת הרזייה בטוחה, יעילה ונטולת סיכונים גדולים, המתאימה למי שמעוניין להרזות באזורים ספציפיים בלבד ולהדק את העור באזורים אלו. עם זאת, חשוב לפעול לפי ההנחיות המקצועיות ההולמות, לקבל טיפול רק מגורמים מוסמכים ומקצועיים, ולשלב גם אורח חיים בריא כדי לאפשר תוצאות מיטביות.

 

תוכן עניינים

מעיין פנחסי

מומחה לדיקור סיני (אקופונקטורה)