דיקור סיני (אקופונקטורה)

דיקור סיני הוא שיטת טיפול עתיקה מסין, המבוססת על הרפואה הסינית המסורתית. הדיקור מתבצע באמצעות החדרת מחטים דקות, חד פעמיות, אל נקודות דיקור לאורך מסלולי המרידיאנים בגוף.

על פי הרפואה הסינית, הגוף מנוהל על ידי אנרגיה חיים, הקרויה צ'י. הצ'י זורם בגוף דרך מרידיאנים, שהם מעין ערוצים אנרגטיים. חוסר איזון בצ'י עלול לגרום למחלות ולבעיות בריאותיות.

ע"פ התרבות הסינית, דיקור סיני (אקופונקטורה) התפתח מלוחמים שנפצעו בזמן קרב מחיצים ודקירות סכין ודיווחו על הטבה בסימפטומים רפואיים ושיפור במצבם הבריאותי, כך הבינו הסינים הקדמונים שלחיצה או דיקור של נקודות ספציפיות בגוף יכולה להטיב עם בריאותנו.
חלק מהנקודות אותרו באקראי וחלקן היו רגישות למגע, רכות, נוקשות, מקרינות וכו', דבר שגרם להעלאת חשד לגבי אותן נקודות ודיקורן הצביע, בסופו של דבר, על תפקודן.
דוגמאות להמחשה:
כאבי גב תחתון אקוטיים יתבטאו בנימים סגלגלים מאחורי הברך, דיקור סיני על הנים (לעיתים בתוספת הקזת דם) יגרום להקלה מיידית בכאב.
מערכת חיסון חלשה יכולה להתבטא ברגישות שריר האמה בקרבת המרפק.
מעי רגיז יתבטא ברגישות בקצה התחתון של הצלע האחת עשרה וכן הלאה.

לקבלת ייעוץ מקצועי ללא התחייבות

קבלה במרפאות בנס ציונה ורמת גן

חייגו 052-9128242 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם:

מה זה דיקור סיני?

‎‎‎‎יש בגופנו כ-500 נקודות דיקור, אשר מפוזרות על פני רשת של מסלולים (מרידיאנים), המקיפה את כל גופנו. רשת המרידיאנים שעליהם יש את נקודות הדיקור הסיני, היא מעין מפה של כבישים ושבילים רבים שעליהם יש נקודות ציון מרכזיות.
ישנם 12 מסלולים, לכל מסלול מספר שונה של נקודות דיקור וכל מסלול מקושר לאיבר פנימי אחר. בנוסף למרידיאנים הראשיים, ישנם 8 מרידיאנים מיוחדים  הקשורים לרבדים עמוקים יותר של הגוף.
בחירת נקודות הדיקור בזמן הטיפול, אינה אקראית והן נבחרות בהתאם לאבחנה מדויקת של המטפל, המבין את יכולתה של כל נקודת דיקור להניע ולהזרים אנרגיה במסלול שעליו היא נמצאת, תוך התאמה לחומרת הבעיה של האדם המגיע לטיפול ובקשר עם אברי גופו והמערכות הפנימיות של האדם.

הדיקור אינו כואב, לעיתים תורגש עקיצה קטנה או זרם לאחר החדרת המחט. לאחר שכל המחטים מונחות במקומן, שוהים איתן כ 21-30 דקות במנוחה מוחלטת. בזמן הטיפול לרוב מורגשת תחושת רגיעה ופעמים רבות ניתן לשקוע בשינה נעימה.

דיקור סיני מסייע לאזן את הצ'י בגוף, על ידי גירוי של נקודות דיקור לאורך המרידיאנים. הדיקור יכול לסייע במגוון בעיות בריאותיות, כולל:

  • כאבים כרוניים, כגון כאבי גב, כאבי ראש, כאבי מפרקים
  • בעיות עיכול, כגון עצירות, שלשולים, גזים
  • בעיות נשימה, כגון אסטמה, ברונכיטיס
  • בעיות פוריות
  • דיכאון, חרדה

מעיין פנחסי דיקור סיני

כמה זמן אורך כל טיפול בדיקור סיני?

טיפול בדיקור סיני אורך בממוצע כ-30 דקות, כאשר הדיקור עצמו אורך דקות ספורות (בין 20-45 דקות) בהתאם למצב המטופל. ככל שהמטופלים חלשים או צעירים יותר, כך הם ישהו פחות זמן עם המחטים. הגירוי אמור להיות קצר ואפקטיבי, על מנת לא להתיש את הגוף החלש ממילא מהמחלה או מהסימפטומים שלה.

במהלך הטיפול, המטפל מזרים את המחטים אל נקודות הדיקור, ומשאיר אותן במקומם למשך מספר דקות. המטופל עלול לחוש דקירה קלה או עקצוץ בעת החדרת המחטים, אך לאחר מכן הכאב חולף.

הטיפול בדיקור סיני מתבצע במספר מפגשים, בהתאם לבעיה הספציפית. מפגשים ראשוניים בדרך כלל אורכים יותר מפגשים עוקבים, מכיוון מטפל הרפואה הסינית צריך לאבחן את המטופל ולתכנן את הטיפול.

דיקור סיני מחיר

בישראל, מחיר טיפול בדיקור סיני ממוצע הוא בין 200 ל-300 ש"ח למפגש. מפגשים ראשוניים בדרך כלל יקרים יותר מכיוון שהמטפל צריך לאבחן את המטופל ולתכנן את הטיפול. חשוב לציין כי אלו הם רק מחירים ממוצעים, וייתכן שהטיפול יהיה יקר או זול יותר בהתאם למטופל ולבעיה הספציפית.

דיקור סיני למבוגרים ולילדים

מכיוון שהטיפול בדיקור סיני אינו דורש זמן רב והוא בטוח לחלוטין, ניתן לטפל בעזרת הדיקור הסיני החל מתינוקות בני שבוע ועד למבוגרים בני 120 שנה.

מכיוון שילדים ומבוגרים שונים בגופם, גם הטיפול בדיקור סיני למבוגרים ולילדים יהיה שונה.
הטיפול במבוגרים בדיקור סיני נערך בשכיבה למשך 21 דקות בד"כ ואילו הטיפול בדיקור סיני לתינוק או ילדים עד גיל 2 יהיה השארה של המחט למספר שניות בודדות והוצאה של המחט מכיוון שהשפעת הדיקור הסיני על ילדים הוא מהיר בהרבה.
לילדים מגיל שנתיים ומעלה משאירים את המחטים בין 2 עד 5 דקות לכל היותר.

שליש מהישראלים מטופלים בדיקור סיני

דיקור סיני הוא הטיפול המוצלח ביותר, מוכר ביותר ומורכב ביותר מבין כל הטיפולים של הרפואה הסינית ושל הרפואה המשלימה.
אנשים בוחרים ברגליים – שליש ממדינת ישראל בוחר או בחר לעזור לעצמו ע"י טיפול בדיקור סיני.
דיקור סיני כיום הוא עובדה, ושייך כחלק בלתי נפרד ממנגנון הרפואה בבתי החולים וקופות החולים.
לשמחתי, דיקור סיני היום הוא כבר אופציה טיפולית למבוגרים ולדור הילדים הבא.

דיקור סיני

דיקור יכול להקל במצבים הבאים:

תסמונות כאב (כאבי ברכייםכאבי גב, צוואר, כאבי ראש, מיגרנה, כתף קפואה, כאבי מחזור, דורבן ברגלכאבים בעצם הזנבתסמונת התעלה הקרפלית ועוד), לחץ דם לא מאוזן, בעיות גניקולוגיות – הפרעות הורמונליות, בחילות הריון, בעיות פריון.

תת פעילות בלוטת התריס, תמיכה בטיפולים אונקולוגיים, תמיכה בתהליך הרזיה, אלרגיות, חיזוק מערכת החיסון, בעיות עיכול, מעי רגיז, עצירותטחורים, מתח וחרדה, נדודי שינהצרבותפציאליס, רפואה מונעת ועוד.

טיפים לבחירת מטפל בדיקור סיני

  • בחר מטפל מוסמך ומורשה על ידי ארגון מקצועי מוכר.
  • בקש המלצות מחברים או מכרים שהתנסו בדיקור סיני.
  • בצע בדיקה מקיפה של המטפל, כולל ביקורת בתעודות והמלצות.
תוכן עניינים

מעיין פנחסי

מומחה לדיקור סיני (אקופונקטורה)